Etykiety

niedziela, 26 maja 2013

Irytujące zachowania społeczne

                          
 Oto kilka śmiesznych, czasem irytujących zachowań wśród młodych ludzi.

1. Wystawne życie

Czy chwalenie się wystawnym życiem, robi wrażenie na odbiorcach, skazanych na słuchanie o imprezach, zakupach w ekskluzywnych butikach, drogich wakacjach i podróżach? Czy jest nudne, a nawet męczące? Ktoś pomyśli, że jest to zazdrość. Być może. Ale z drugiej strony ludzie nie muszą być bogaci, by stworzyć sobie odrobinę luksusu, wyjechać za granicę, mieć ciekawy styl i prowadzić interesujące życie. Jest wiele sposobów na to, by robić wiele szalonych rzeczy tanim kosztem. Dlatego takie przechwałki raczej nie robią większego wrażenia.

2. Chamskie odzywki

Arogancja, wulgarne teksty, pyskowanie. Ileż można tego słuchać? Rozumiem, niektórych, to śmieszy, ale są osoby, dla których jest to niesmaczne. Pieszczotliwe zwracanie się do znajomej lub znajomego „ty ci*o, pedale, matole” jest wyrazem szacunku i przyjaźni? Nic, tylko pogratulować świetnego poczucia humoru, wyluzowania i bezwstydności.

3. Ciągłe mówienie o swoich wadach

Każdy z nas ma wady, co jest zupełnie naturalne. Jednak nasi znajomi nie zwróciliby uwagi na nasze słabe strony, gdybyśmy im ciągle o nich nie przypominali. Codzienne marudzenie na temat swojej wagi, wyglądu, fryzury z czasem staje się nie do zniesienia. Potrzebujemy akceptacji, zrozumienia, ale litości, zamiast zamartwiać się, czy Twój odcień sukienki pasuje do Twoich oczu, zastanów się nad tym, jaką ostatnio przeczytałaś książkę, obejrzałaś film, komu pomogłaś, dałaś coś od siebie. Oczywiście nie tyczy się to tylko dziewczyn.
Może to banalne, ale nie warto zamartwiać się głupotami, podnosząc problem dwóch zbędnych kilogramów do rangi narodowego problemu.

4. Udawanie, że nie obchodzi Cię opinia innych

 Nie przejmowanie się cudzą opinią i zajmowanie się tym, co lubimy i co sprawia nam radość, ale nie jest akceptowane, kształtuje charakter i pewność siebie. Często ludzie podcinają skrzydła innym, ciągle narzekają, krytykują, nigdy nic im się nie podoba. Takim osobom zwyczajnie nic się nie chce, są zazdrosne i obłudne. Dlatego nie warto się przejmować i dalej robić swoje.
Z drugiej strony ciągłe podkreślanie tego, że nie zależy nam na zdaniu innych, tym co o nas sądzą, mówią. Oskarżanie, że obgadują nas za plecami, zarzekanie się, że traktujemy innych tak, jak oni nas i udostępnianie buntowniczych cytatów na facebooku przynajmniej trzy razy dziennie jest przesadą i budzi podejrzenia. Skoro nie obchodzą Cię inni, to dlaczego ciągle musisz to udowadniać?Lady M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz